Хрещення

Хрещення у храмі

Записатись на Хрещення в Свято-Покровському храмі на о. Хортиця:
0663595135 або 0964242292 (отець Віктор, отець Діонісій)

У храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви (Православної Церкви України) на о. Хортиця на території музейного комплексу “Запорозька Січ” найчастішим священнодійством є Таїнство святого Хрещення. В нашій громаді це Таїнство, яке руйнує все гріховне і народжує в новому житті, єднаючи людину з Богом, прийняли вже сотні діточок та дорослих.

Місце проведення таїнства Хрещення – центр храму.

Кожне Хрещення, яке відбувається у нашому храмі, є індивідуальним, тобто, це Ваше особисте велике родинне свято, на якому відбувається приєднання до Церкви Христової тільки Вашої дитинки. У ті дні, коли охочих похреститися багато, хрещення розписуються на різний час так, щоб на одному обряді була лише одна дитинка. Винятки можуть бути лише тоді, коли відбуваються родинні хрещення, коли родичі, або друзі хочуть похрестити кількох своїх дітей одночасно. Тривалість обряду – 30 хвилин. 

Чому Хрещення у храмі Покрови Пресвятої Богородиці ми проводимо індивідуально? Тому, що Хрещення – це велике свято для охрещуваного і його родини, яке відбувається лише один раз за життя. Практика показала, що під час масового хрещення дітки здебільшого заважають одне одному, і від плачу однієї дитини починають плакати й інші. Тоді вже не чути ані слів молитов, ані настанов священика. Та, коли Ваша родина сама, то тут уже ніхто нікому не заважає.

Час проведення Хрещення. Хрестити дозволяється у будь-який день протягом цілого року. Ніяких обмежень не існує! Чи то піст, чи не піст, будень чи вихідний – хрестити можна завжди. Хрещення у дні відправи Божественної Літургії (неділі і свята) можливе після закінчення служби, тобто з 11:00, в усі інші дні (вівторок – субота) – у будь-який зручний для Вас час.

Що необхідно для здійснення обряду Хрещення:

  • 1. натільний хрестик (з будь-якого матеріалу) на ланцюжку або мотузочці;
  • 2. білу крижму – спеціальне полотно для Хрещення;
  • 3. ікону Ангела Охоронця;
  • 4. присутність хрещених батьків, які самі хрещені і православні.

Всі обрядові речі можна принести свої, або ж придбати у нашій церковній крамниці. Є великий вибір хрестиків звичайних та срібних. В церковній лавці також є в наявності крижми та ікони Ангелів Охоронців. Все це можна придбати перед самим початком обряду, коли священик буде проводити реєстрацію.

Оплата, пожертва за обряд – це особливість нашого храму. Фіксована ціна відсутня, і кожна родина сама визначає ту пожертву, яку вона хоче внести за обряд Хрещення. Це дає змогу менш заможним людям завжди хрестити своїх дітей, незалежно від фінансового стану родини, а багатшим – виявити свою подяку і жертовність перед Богом, пам’ятаючи, що громада існує виключно на пожертви своїх парафіян.

– “Що треба для Хрещення”

– “Хрещення у запитаннях і відповідях”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *