Про храм

Головна споруда музейного комплексу “Запорозька Січ” – храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці. В середині XVII ст. запорізькі козаки у своїй столиці спорудили православний храм, який освятили на честь Покрова Пресвятої Богородиці, і ця традиція в подальшому збереглася.
Споруда трибанна, зрубної конструкції, складається з трьох зрубів: шестикутного бабинця із західного боку будівлі, більш великої за розмірами восьмикутної нави у центральній частині та шестикутного вівтаря із східного боку. Висота її в центральній частині близько 25 метрів. В середині храму на стінах розміщено копії ікон, оригінали яких зберігаються у фондах заповідника. Наву від вівтаря відділяє оригінальний іконостас XVIII сторічча, що походить із дерев’яної церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці на Закарпатті, і складається з 5 ярусів: цокольного, святкового, деісусного (апостольського) та пророчого.
Церква діюча. Юрисдикційно входить до складу Запорізької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).